O nás

O nás

“ Zdravie prevyšuje všetky ostatné vonkajšie statky tak veľmi, že zdravý žobrák je skutočne šťastnejší, ako chorý kráľ “                                                                                                                                                                                                                           Arthur Schopenhauer

 

Práve ste sa dostali na úvodnú stránku našej spoločnosti, ktorá Vás môže sprevádzať cestou za zdravím, za zdravým životným štýlom, za predĺžením plnohodnotného života. Cestou , počas ktorej budete mať možnosť prežiť každý deň v radosti a šťastí.

Takmer každý deň sa v médiách stretávame s najmodernejšími štúdiami, podľa ktorých by sme sa mali stravovať, s prevratnými výrobkami z Amazonských pralesov, ktoré nám zaručene a zázračne vyliečia choroby a predĺžia život, s najdokonalejšími zásadami zdravého životného štýlu podľa tej, či onej celebrity..

My ponúkame niečo iné.

Na našich stránkach sa Vám pokúsime ukázať a vysvetliť princípy zdravého životného štýlu, ktorého základy  –  aj keď to znie neuveriteľne –  boli položené už v 12.storočí.

V 11.-12.storočí žila žena,  ktorá  má svoje miesto nielen v dejinách katolíckej cirkvi, ale aj v dejinách medicíny. Na svoju dobu až neuveriteľne poznala liečivé sily, ktoré príroda skrýva. Boh dal sestre  Hildegard z Bingenu nahliadnuť nielen do zázrakov prírody, ale aj do funkcií ľudského tela, príčin chorôb a následne do liečebných prostriedkov, ktoré vložil do prírody na odstránenie chorôb. Vďaka sv. Hildegard  vznikli oporné body zdravého a kvalitného života, ktoré dnešná doba nazýva zdravým životným štýlom.

Celý tento “ zdravý životný štýl” pozostáva zo 6 základných bodov :

  1. Viera
  2. Zmena stravovania
  3. Odvádzanie toxických látok
  4. Liečivé prostriedky
  5. Aktívny pohyb
  6. Psychohygiena

O každom z týchto pilierov budeme podrobne písať v našich článkoch, ale zároveň budeme hladať aj spätnú väzbu priamo u Vás, aby sme dokázali starostlivosť  o Vaše zdravie nielen posunúť dopredu, ale pomôcť tak zároveň čo najviac ľuďom.

Na začiatku našej cesty stála výzva, či dokážeme spojiť Hildegardine tézy z 12.st. s dnešnou klasickou, modernou medicínou.

Dnes, po roku osobných skúseností, Vám s radosťou môžeme oznámiť, že táto cesta má svoj cieľ, svoju oporu a môže viesť  k zlepšeniu zdravotného stavu každého z nás.

Záleží len na Vás, na Vašom rozhodnutí a na Vašom prvom kroku …

 

 

 

 

 

error: Obsah je chránený proti kopírovaniu.